Vaihtelua talvitarjoitteluun toi 2.3.2019 järjestetty Nuuksion Talvipäivän Rogaining. Kisakeskuksena oli hotelli Nuuksion tiloissa, Siikajärven länsipuolella. Tulosluettelosta löytyy 16 OK:laista, joista valtaosa oli nuorisoryhmämme edustajia pitkällä karttalenkillään - tervetullutta vaihtelua talviharjoitteluun.

Kuva (järj. Jenny Ray). Huomattava osa joukostamme.

Joukkueemme (viidestä joukkueesta löytyy OK:laisia) osallistuivat 3 tunnin sarjoihin (Miehet, naiset, sekajoukkueet). Parhaiten menestyi OK77-C-joukkue sekasarjassa. Sää oli mitä mainioin talviulkoilulle ja hankikanto lumisessa maastossa suorastaan nautinnollinen. Kolmen tunnin metsälenkkiä lumisessa maastossa ei välttämättä lähde juoksemaan ilman "kisa"-houkutinta. Kisäjärjestäjien joukosta löytyy tukku muitakin seuran jäseniä: Ratamestareina, rastienviejinä, hallintotehtävissä, huollossa ja kameroiden takana.

Tulokset