OK 77:n 42. syyskokous, joka keräsi paikalle 19 jäsentä, järjestettiin seuran vuosipäivänä 12.12.2018 Kasavuoren koululla. Seuran puheenjohtajan Petri Töttermanin ote nuijasta ei lipsunut. Hyvin valmisteltu kokous sujui leppoisasti.

Pitempiä keskusteluja syntyi vain jäsenmaksujen tarkennuksien (johon ei kuulunut korotuksia) yhteydessä. Tuttuun tapaan sekä toimintasuunnitelma että talousarvioehdotus, joka oli hiuksenhienosti alijäämäinen, pengottiin perusteellisesti. Seuran uuden hallituksen, järjestyksessä 42., valinta noudatti perinteitä, eikä sitä tälläkään kerralla "monistettu" uusintakäyttöön.

Kuva (Anna-Kaisa Brenner). Kokouksen tarjoilu (ote) oli antoisaa.

 Vuoden 2019 hallitus:

Puheenjohtaja: Petri Tötterman (uudelleen)
Varapuheenjohtaja: Carola Ray (uudelleen)
Taloudenhoitaja: Henrik Wallén (uudelleen)
Sihteeri: Lena Filipsson-Korento (uudelleen)
Jäsenet: Daniel Backman (uudelleen), Timo Tolkki (uusi), Mari Seppänen (uusi).

Toiminnan tarkastajat: Kim Österberg (entinen varatarkastaja), Anders af Hällström (uudelleen)
Varatarkastajat: Ann Lindholm (uudelleen), Kim Westberg (uusi).