Det stundar till Venla & Jukola i Lundo-Virmo 18-19.6.

OK 77 har anmält 10 Venla-lag (40 orienterare) + 9 Jukola-lag samt dessutom Victorious Secret (Jukola-lag bestående av OK-damer) (63 + 7 orienterare).

Lagen 1-3 (Jukola, träningsledningen) utses 13.6. Lagen i Venla 1-3 (Tomas Ray) och Venla 4-5 (Ungdomslagen, Carola Ray) utses dessa dagar. Lagen 4-9 i Jukola har nominerats, men lagen lever och reserver är en bristvara - anmäl dig (till sekreteraren). Venla-lagen 6-10 var ännu i dag (13.6) intakta med någon reserv - men behovet växer mot veckoslutet.

Se mera på klubbens Jukola-sida (Versamhet/stafetter/ intra, Jukola 2022).

============================================================

Kohti Lukkari-Jukolaa 18.-19.6. akselilla Mynämäki-Lieto.

OK 77 on ilmoittanut 10 Venla-joukkuetta (40 suunnistajaa) + 9 Jukola-joukkuetta sekä lisäksi Victorious Secret (Jukola-joukkue, jonka muodostavat seuran naiset) (63 + 7 suunnistajaa).

Joukkueet 1-3 (Jukola, valmennusjohto) nimetään 13.6. Venla-joukkueet 1-3 (Tomas Ray) ja Venla 4-5 (Nuorisojoukkueet, Carola Ray) nimetään näinä päivinä. Joukkueet 4-9 Jukolassa on nimetty, mutta joukkueet elävät koko ajan ja varamiehistä on huutava pula. Joten ilmoittaudu ensi tilassa (sihteerille). Venla-joukkueet 6-10 ovat vielä tänään (13.6.) täynnä ja jopa muutamalla varanaisella - mutta tarpeet kasvavat kun kisa lähestyy.

LIsäinfoa löytyy seuran Jukola-sivulta (Toiminta/viestikilpailut/ intra, Jukola 2022).