Seuran perinteinen Syysjuhla on tänä erikoisena vuonna jaettu kolmeen osioon: junnujen palkintojenjakoon, on-line "15+-juhlaan" sekä verkossa tapahtuvaan kakkukilpailuun.
20201121 junnu hostfest2 liten

Kuva (Timo Tolkki): Junioreiden palkintojenjako Kauniaisten Keskusurheilukentällä.

Juhlimisen ensimmäinen osio junnupalkitsemiset suoritettiin ensi kertaa seuran historiassa ulkosalla Kauniaisten Keskusurheilukentän katsomossa, 21.11.2020. Paikalle oli saapunut 40 juhlijaa - tulokkaita, junnuja, kokeneita nuoria sekä heidän tukijoitaan.

Runsaan tunnin pituisessa tapahtumassa ehdimme, parin jumpparäpsäyksen lisäksi, jakaa Cup-7:n lusikoita, Aktiviteettikilpailun lautasia, Sarjasuunnistuksen pokaaleja ja kannustuspalkintoja sekä OKM-mitaleja (sekä OKM Keskimatka että OKM Supercup).

Lisäksi nimettiin Vuoden Juniori (alle 15 v.) - Saga Risku, jaettiin kunniamainintana (huomattavaa kehitystä vuoden aikana) Armas Gustafssonin pokaali - Alexandra Backman, Vuoden Tulokas - Minéa Nygård, Lupaava Tulokas (edellisen pikkuveli) Robin Nygård ja Vuoden Tulokas-pokaalit, jotka päätyivät Artur Qvickström'in (paikalla), Vincent Björk'in, Fanny Bäck'in, Natalie Heikosen sekä Tarmo Räikkösen palkintokaappeihin.  Viisi vuotta kiertävä, yhdeksäs Talvimoniottelu (TMO)-pokaali osui H12-sarjalaiselle Max Risku. Paikalla olleet nuoret SM-kävijät muistettiin myös jokavuotisilla ruusuilla.

Lämminhenkistä tapahtumaa, loppusyksyn koleasta säästä huolimatta, juonsi Karin Mårtenson, apunaan koko juhlatoimikunta, jonka jäsen Lena Filipsson-Korento (seuran sihteeri) palkittiin vuoden juniorivetäjälle myönnetyllä Sinettipaadella, joka oli nyt jaossa viidennen kerran - Sinettiseurastatuksemme kunniaksi. Lena piti myös ansiokkaan ytimekkään 13 kohdan pituisen yhteenvetopuheen kuluneesta junnuvuodesta. 

 

20201121 tal LFK
Lena Filipsson-Korento: Juhlapuhe
20201121 Pris
Kuva (Karin Mårtensson): Junnupalkinnot 

20201121 junnu hostfest pristagare

Palkintojen saajat
20201121 junnu hostfest FM deltagare
SM-osallistujat
20201121 junnu hostfest1
 
20201121 junnu hostfest2
 
 Kuvat: Timo Tolkki