Loppukesän kolmannet Länsirastit järjestetään Olarissa Olarinniityn koulujen isolta parkkipaikalta torstaina 13.8.2020. Kartanmyynti on auki 16.30 - 18.30.

Kuva (Tove Jern). Polkurikas metsä kutsuu.
Perusratojen (2-7 km) lisäksi Teemaradoilla on monitekniikkaa, eli yhdistelmä kauden aikana tarjolla olleista eri tekniikoista. Seuran jäsenille on mahdollisuus viestiharjoitukseen (katso Nimenhuuto). Myös seuran junnut kokoontuvat kouluinnostuksen lomassa omaan harjoitukseensa. Rastit ovat maastossa seuraavat kymmenen päivää, eli omatoimirasteille on mahdollisuus 23.8 asti. Karttoja voi tilata netin kautta tai käydä ostamassa Suomenojan Nesteeltä.

Lisäinfoa https://lansirastit.fi/ ja jäsenille intrassa.

Huomio kaikki, jotka ovat uusien suunnistustarvikkeiden tarpeessa - Suunnistajan Kauppa kurvaa paikalle Olariin!