Seuran perinteiden mukainen "kauden päätös" - Syysjuhla, järjestettiin 23.11.2019 Kasavuoren koululla Kauniaisissa. Runkona oli viime vuonna sisään ajetun ja hyväksi todetun toimintamallin mukainen toteutus. Ensin junnujen palkintojenjako ja sitten "jatkot" Syysjuhlan muodossa.

Kuva (Henrika Backman). Kakkukilpailun voittaja "Tunnistatko itsesi?"

Juhla keräsi reippaasti yli 100 henkilöä (keittiön ja palkintojenjakajien yhteisen tukkimieskirjanpidon mukaan). Tarjolla oli pullamehut, kasvis- ja lihapullat lisukkeineen ja kakkukilpailukahvit. Kiitokset siitä keittiöön.

Ohjemassa oli seuran menestykseimmän kauden päätteeksi palkitsemisia (menestyjät SM-tasolla) ja juniorien palkintojen jakoa (NS-kilpailu, TMO, Aktiviteettikilpailu, OKM, luokkamerkit). Illan vilkkain osanottaja oli ensi kertaa palkittu 2-vuotias Volter. Lisäksi tarjolla oli kuvaesitystä ja suosittu muotinäytös, tiukka tietovisa kuten myös TMO-lajien äännestys. Ja tietenkin perinteikäs kakkukilpailu, jonka voitti uusi teos "Tunnistatko itsesi?" (viitaten salijumppaan), mutta jonka tekijät olivat vanhat tutut - Backmanin perhe.

OK 77:n hopeinen ansiomerkki: Daniel (# 38) ja Henrika (# 39) Backman.
OK 77:n pronssinen ansimerkki: Aada Forsman (# 93), Alexander Frey (94), Mari Seppänen (95), Anders Weckström (96).
Suurmestaripalkinto: Jonny Donner (# 33), Heidi Torp-Donner (# 34).
Mestaripokaali: Jesper Donner (# 48), Jonathan Ray (# 49).
FSO:n harrastemerkki: Lydia Mårtenson, Matilda Nilsson.

Peo:n muistopokaali (tuntuva panos seuran hyväksi): Heidi Torp-Donner
Orient-pokaali (Vuoden vetäjä): Annika Westberg-Arrakoski.
Sinettipaasi (Vuoden juniorivalmentaja): Bo-Erik Tötterman.

Vuoden suunnistaja (OK-pokaali): Mikael Donner.
Vuoden HD21 (Rastipeikko): Eljas Talja.
Vuoden Nuori (15-20 v.): Janina Donner.
Vuoden Juniori (-14 v.): Sora Kenttä.

Hopealautanen #2 (Syyspitkät): Jonathan Ray.
Armas Gustafsson-pokaali (Vuoden taistelija, 12-16-vuotias juniori): Otto Brenner.
Talvimoniottelu: Wilhelmina Backman.
Aktiviteettikilpailu: Andreas Korento.

Vuoden tulokas: Vanessa Värtinen, Cedric Björk
Lupaava tulokas: Adele Malmström, Jenny Jacobson.
Innokas tulokas: Robinson Meinander, Theo Holmqvist.