1. Intraan kirjautuminen (sinun pitää luoda itsellesi henkilökohtainen tunnus ja salasana).
  2. Sinun pitää päivittää tietosi jäsenrekisterissä, ja samalla muodostuu uusi jäsenrekisteri.
  3. Sinun tulee antaa suostumuksesi, jotta voimme näyttää nimesi, sähköpostiosoitteesi ja puhelinnumerosi ns. Yhteystietoluettelossa Intrassa muille jäsenille.

Alle 16-vuotiaan jäsenen huoltaja vastaa edellä mainitusta lapsensa puolesta.

Toimia vaaditaan myös henkilöiltä, joilla on admin-oikeus, eli henkilöiltä, joilla jo on henkilökohtainen tunnus ja salasana. Voit pitää tunnuksesi ja salasanasi, mikäli salasanalla on riittävä turvataso. Sinun tulee myös päivittää jäsentietosi.

Jäsenille on lähetetty yksityiskohtainen viesti sähköpostitse. Ellet ole viestiä saanut – tai esim. hukannut sen – ota yhteyttä seuran sihteeriin, sähköpostitse Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. muuta kuitenkin sana tunnus sanaksi sihteeri .

Ellet halua rekisteröityä, voit ilmoittaa jäsentietosi sihteerille. Et kuitenkaan sen jälkeen enää pääse Intraan.

Seuran rekisteri- ja tietosuojaseloste löytyy yläpalkista OK 77 alta.