Nuorten Jukola suunnistettiin 33. kerran, nyt Saarijärven Kusiaismäessä paikallisen Pullistuksen ohjauksessa 18.8.2018. Seuran kahdesesta ilmoitetusta joukkueesta, vain toinen pääsi perille perjantaina Espoon Akilleksen kanssa yhteisessä kuljetuksessa. Päällekkäiset harrastukset ja äkilliset sairaustapaukset verottivat joukkuetta sen verran että avuksi tarvittiin suunnistajapankin Elias Seppää (4. osuus, AngA), jotta joukkue saatiin kootuksi. Tästä kiitokset Eliakselle!

Kuva (SSL). Linssiluteet seuraavat vaihtodemoa ennen kisaa.

Kilpailuun lähti 140 joukkuetta. OK oli maalissa 80. eli paremmin kuin yksikään seuran II-joukkueista (kun ovat olleet mukana). Joukkueessa juoksivat Edvin Ekman (31) - Benjamin Korento (57) - Ellen Tolkki (73) - Elias Seppä (83) - Sofia Slotte (86) - Matilda Nilsson (90) - Jonny Donner (80).

Järjestäjien tulossivut.